Говоритимемо про 5 років роботи однієї з найважливіших книжкових структур в Україні — Українського інституту книги. Із цієї нагоди УІК відзначить тих, хто найбільше докладає зусиль до розвитку й підтримки української книги та популяризації читання.
Це буде теплий вечір, наповнений книгами, хорошою музикою та емоціями.
Катерина Калитко — українська письменниця, перекладачка й есеїстка, лауреатка Шевченківської премії та член Українського ПЕН. У рамках Kyiv Book Weekend відбудуться читання та розмова про війну, літературу та зміну поетичного голосу. Під час заходу звучатимуть як улюблені, знакові вірші, так і найновіші тексти поетеси.
Вечері першого дня заходу перед відвідувачами та учасниками Kyiv Book Weekend виступить український музичний гурт МОВА.
Учасники гурту виконують кавери на українські фанк-пісні та хіти інших жанрів.
«На прикладі цих пісень ми показуємо, як Україна сьогодні повертає своє. Ми хочемо співати СВОЇХ пісень. Повернути їх собі. Підхопити та роздмухати нове полум’я української естради на глибокому історичному корінні», — кажуть МОВА про свою творчість.
Насолодімося чудовою музикою разом!
Розмова навколо книжки Радомира Мокрика «Бунт проти імперії».
Під поняттям «шістдесятництво» приховується безліч культурних феноменів, людських доль та літературних творів. Ця книжка пропонує читачеві мандрівку в мікросвіт українських шістдесятників — молодих людей, які творили нову культуру в час хрущовської «відлиги». Заглиблення у світ, який всупереч правилам радянського тоталітарного режиму засновувався на принципах солідарності, взаємопідтримки та поваги між непересічними молодими талантами.
Подія від видавництва КСД та FILM.UA
Слово «робот» вигадав письменник Карел Чапек, закони робототехніки сформулював письменник Айзек Азімов.
Але коли людство підійшло до втілення письменницьких мрій у життя, виявилося, що роботам в культуру — зась!
Поговоримо про те, чи етично використовувати можливості ШІ в культурі та який від цього може бути економічний, етичний, дослідницький та творчий ефект
Літературознавиця та авторка книжок Віра Агеєва та літературна критикиня Богдана Романцова поговорять про те, як творили й писали свої тексти українські авторки. З якими викликами вони стикалися, хто допомагав, а хто навпаки — став на заваді. Та як узагалі вдавалося справлятися з викликами патріархального суспільства.
Видавництво Бородатий Тамарин.
Книга Майка Маллейна «Верхи на шатлі. Обурливі історії астронавта космічного човника» вже вийшла і відкрила серію Corvus, яку презентує Макс Кідрук.
Це серія видавництва «Бородатий Тамарин», до якої виходитимуть науково-популярні тексти про зірки, планети, супутники та все, що наповнює простір між ними. Еволюція Всесвіту, космічні технології, пошуки позаземного життя, історії відомих астронавтів й астрофізиків.
Майк Маллейн — американський астронавт, полковник ВПС США і палкий прихильник України (у відповідь на перший лист щодо прав на книжку він надіслав фотографію свого заднього подвір’я, де на стіні висіли поруч український та американський прапори). Маллейн входив до найпершої групи астронавтів, яких готували до польотів на транспортній системі Space Shuttle, й був польотним спеціалістом у трьох місіях STS-41-D, STS-27 та STS-36. «Верхи на шатлі» — його мемуари.
Книга напрочуд відверта. Маллейн описує життя астронавтів без надмірної героїзації, його розповіді захопливі й веселі, часом до непристойності. І, головне, «Верхи на шатлі» не просто книжка про космос, ця книжка — дуже смішна.
Вона відіграє особливу роль для видавництва і про це поговоримо під час фесту. Також Макс розповість про інші книги серії, над якими вже йде робота.
Твори Люко Дашвар — це завжди драйв, емоції та щирість. На Kyiv Book Weekend авторка представить нову книгу «Спадок».
Люко Дашвар — українська письменниця, перша лауреатка відзнаки «Золота письменниця України». Зокрема, її роман «Село не люди» став лауреатом премії «Коронація слова 2007».
10 грудня світ відзначає Міжнародний день прав людини, заснований Генеральною асамблеєю ООН, — саме в цей день в 1948 році Організація Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини. Декларація проголошує права особистості, цивільні і політичні права і свободи — все те, що так цинічно порушує росія протягом довгого часу і буквально «у прямому ефірі» на весь світ.
У рамках Kyiv Book Weekend разом з правозахисницею та письменницею Ларисою Денисенко, правозахисницею і керівницею напрямку із захисту громадянського суспільства Центру прав людини ZMINA Людмилою Янкіною та громадською активісткою і авторкою книжки «Наше. Спільне. Як зберегти в собі людину під час і після війни» Танею Касьян говоритимемо про права людини в умовах війни, зокрема:
- чому важливо збирати свідчення про воєнні злочини і як узагалі вони фіксуються;
- які ознаки геноциду і як довести, що росія чинить його проти України;
- колаборант чи людина без вибору — як треба розслідувати справи людей, яких звинувачуватимуть у зраді;
- як нам не втратити людей на окупованих територіях;
- чому права людини «на часі» під час війни.